Luty 2014

PRZYJACIELE

W dniu 19.02.2014 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Sulejowie zorganizowała na podstawie książki Jadwigi Korczakowskiej „Spotkanie nad morzem” konkurs czytelniczy pod hasłem „Przyjaciele – jedna dusza w dwóch ciałach”.

Utwór ten to ciepła opowieść o tym, jak trudno znaleźć prawdziwego przyjaciela, ale także jakie to ważne zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych czy wykluczonych, które pragną akceptacji, bliskości i kontaktu z innymi ludźmi. Wnikliwa analiza powieści miała na celu uchwycenie przez współczesną młodzież wartości i powagi tej więzi. Niestety obecnie słowo to jest dość mylnie rozumiane i nie zawsze właściwie postrzegana jest pełnia jego sensu. A przyjaźń jest przecież wartością ponadczasową, nie zawiera się jej na chwilę ani na dobre dni. Prawdziwy przyjaciel jest przy nas gdy świeci słońce, ale przede wszystkim gdy płyną łzy. Taka piękna przyjaźń zrodziła się między bohaterkami utworu i powinna stać się wzorem dla współczesnej młodzieży.

Do konkursu przystąpiło 24 uczniów. Dzieci wykazały się dużą znajomością tekstu i problematyki utworu. Laureatami zostali:
I miejsce – Szymon Woźniakiewicz
II miejsce – Mikołaj Nowak
III miejsce – Aleksandra Szymczyk, Kajetan Feldman

Wyróżnienia:
Ola Lenarcik
Oliwia Abratkiewicz
Weronika Kiełtyk
Dawid Kamasiński

GALERIA