Marzec 2014

WIECZÓR LITERACKI

W dniu 20.03.2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sulejowie odbył się wieczór literacki, pierwszy z cyklu „Z miłości do literatury”. Magiczny wieczór poświęcony książce to niezwykła okazja aby przy blasku świec oddani czytelnicy naszej biblioteki mogli się lepiej poznać, podyskutować o literaturze a przede wszystkim podzielić się swoją pasją czytania. Kontakt z książką to czysta, niczym niezakłócona przyjemność. Chwile spędzone przy pasjonującej lekturze relaksują, odprężają, pozwalają nam zapomnieć o codziennych trudach życia.

Pomysł naszych spotkań zrodził się z potrzeby nie tylko samego czytania, ale pragnienia rozmowy o tym jak również wymiany doświadczeń literackich. Otwarty dialog jest czymś bezcennym, dlatego chcemy szukać sposobu, aby ten dialog zainicjować i ugruntować. Zaproszeni goście reprezentowali szeroki wachlarz upodobań literackich począwszy od klasyki, romansu, kryminału po współczesne dzieła. I mimo, że gusta czytelników były zgoła odmienne bardzo szybko znaleźli nić porozumienia - bo wszystkich łączyła miłość do literatury.

Dziękujemy szanownym gościom za przybycie, ciekawą dyskusję oraz wymianę doświadczeń literackich. Żywimy również nadzieję, że wieczór ten zapoczątkuje kolejne spotkania.

GALERIA