Listopad 2014

W LESIE Z JASIEM I MAŁGOSIĄ

W dn. 13.11.2014r. w Bibliotece Publicznej w Łęcznie odbyło się spotkanie z cyklu „Bajek Głośne Czytanie”, pod nazwą „W lesie z Jasiem i Małgosią”.

Na początku dzieci miały odgadnąć tytuł czytanej bajki. Nie było z tym żadnego problemu. Dzieciaki doskonale zgadły naprowadzane pytaniami, że będzie to bajka o Jasiu i Małgosi. Wszyscy uważnie wysłuchali sugestywnie czytanej opowieści, bo później musiały odpowiedzieć na wiele podchwytliwych pytań, np. czy Jaś zjadł wilka, albo czy dziewczynka z bajki miała na imię Zosia.

Następnie młodzi aktorzy ochotnicy - odgrywali zaimprowizowane scenki z bajki - musieli pokazać jak dzieci okazują strach po zgubieniu się w ciemnym lesie, jak małe łakomczuchy obgryzają chatką Baby-Jagi i jak bardzo im ona smakuje, radość z powodu powrotu do domu. Wszystkim uczestnikom spodobała się również próba odgadywania z zawiązanymi oczami smaków przysmaków z chatki czarownicy. Nikt się nawet nie skrzywił gdy natrafił na kawałek cytryny! Ale zdecydowanie bardziej smakowały pierniczki i cukierki.Dzieci dowiedziały się również co Jaś i Małgosia mogli widzieć w lesie: jakie drzewa mogły w nim rosnąć i jakie zwierzątka można było w nim spotkać.

Na koniec dzieciaki odgadywały zagadki związane z przeczytanym tekstem i przeprowadzonymi leśnymi zabawami a że świetnie sobie z tym poradziły to wszystkie przedszkolaki dostały nagrody - lizaki z domku Baby Jagi.

GALERIA