Grudzień 2014

W OCZEKIWANIU ŚWIĄT

Grudzień to czas przygotowań duchowych i materialnych do Świąt Bożego Narodzenia. Dla dzieci jest to szczególny okres, bo nie tylko oczekują narodzin dzieciątka Jezus ale również z niecierpliwością odliczają dni, kiedy pod ich choinką pojawią się prezenty.

W religii chrześcijańskiej z tymi świętami wiąże się wiele tradycji i wierzeń. Jednym z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych jest kolacja wigilijna, ubieranie choinki jak również obdarowywanie się prezentami. W niemalże każdym domu obrzędy te celebrowane są z najwyższą uwagą i starannością.

Chcąc przybliżyć dzieciom powyższą tematykę Miejska Biblioteka Publiczna w Sulejowie zaprosiła w dniu 09.12.2014 r. uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 na lekcję biblioteczną pt. „W oczekiwaniu Świąt Bożego Narodzenia”. Panie bibliotekarki zaprezentowały małym gościom historie bożonarodzeniowych obyczajów i tradycji jak również czytały utwory o świątecznej tematyce. Dzieci chętnie opowiadały o zwyczajach panujących w ich domach i wyjątkowej atmosferze miłości. Na zakończenie wykonały prace plastyczne przedstawiające uroki tych radosnych świąt.

GALERIA