Styczeń 2014

DIAMENTY ROSY

Dnia 28.01.2014r. w Filii Bibliotecznej w Przygłowie odbyło się spotkanie autorskie z Panią Eweliną (Migałą) Misztelą. Rozpoczęło się uroczystym powitaniem gościa i przybyłych słuchaczy.

Ewelina Misztela pochodzi z Przygłowa. Jest absolwentką IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana „Grota” Roweckiego w Piotrkowie Trybunalskim i piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego. Uczestniczyła w warsztatach literackich pod kierunkiem dr Danuty Muchy. Była członkiem SKN Literatów. Debiutowała w „Tygodniu Trybunalskim” wierszem Ikar.

„Diamenty rosy” to poetycki debiut książkowy autorki i tak też zatytułowano spotkanie. Podczas spotkania Pani Ewelina chętnie opowiadała jak rozpoczęła się jej przygoda z poezją, co rzutowało na twórczość i tematykę wierszy. Poetka czytała wybrane wiersze i opowiadała w jaki sposób powstały. Zachęcała słuchaczy do pisania pod każdą postacią i w każdym gatunku literackim. Ochoczo odpowiadała na zadawane pytania. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. Uczestnicy z zaciekawieniem słuchali autorki, która podarowała im swoje tomiki wierszy wraz z dedykacją. Miłym gestem podziękowania była róża i skromny upominek wręczony autorce. Ewelina Misztela podziękowała za miłe przyjęcie w murach naszej placówki. Całość zakończył słodki poczęstunek.

GALERIA