Styczeń 2015

DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

Kubuś Puchatek to jedna z najbardziej lubianych postaci bajkowych z książek Alana Alexandra Milne. 18 stycznia to dzień urodzin autora, dlatego ustanowiono go Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka. W Filii Bibliotecznej w Uszczynie również postanowiono uczcić ten dzień i 23 stycznia w piątek odwiedzili nas miłośnicy Kubusia Puchatka, uczniowie Szkoły Podstawowej w Uszczynie.

Na początku dzieci obejrzały prezentację o tym, jak powstała opowieść o misiu i jego przyjaciołach. Po wysłuchaniu opowiadania pt. „Kubuś Puchatek na polance” dzieci bawiły się przy piosence „Jadą, jadą misie”.

Uczestnicy mogli wykazać się zdolnościami plastycznymi podczas kolorowania postaci ulubionego misia i lepienia z plasteliny. Dzieci z zaangażowaniem rozwiązywały krzyżówki, rebusy. Przerywnikiem umysłowych zadań były zabawy ruchowe, kalambury. Dzieci przedstawiały swoich ulubionych bohaterów z książki Kubusia Puchatka co dostarczyło wiele śmiechu i radości. Nie obyło się bez słodkiego co nieco, które było uwieńczeniem zajęć.

GALERIA