Styczeń 2015

DOBRANOCKI Z DAWNYCH LAT

Stare telewizyjne dobranocki, piękne, barwne, kształtujące pozytywne cechy charakteru, z łatwo wpadającymi w ucho melodiami, tak bardzo różnią się od współczesnych bajek nasyconych przemocą i wulgaryzmami. Dzieci z zaciekawieniem wpatrywały się w szklane ekrany oglądając Misia Uszatka, Reksia, Bolka i Lolka, Pszczółkę Maję czy Muminki. Uwielbiały również Wilka i Zająca, Żwirka i Muchomorka, Krecika czy Kota Filemona. Były, są i będą to bajki pokoleń, które warto ocalić od zapomnienia.

„Dobranocki z dawnych lat” były tematem konkursu plastycznego, który zorganizowała najmłodszym czytelnikom placówki Filia Biblioteczna w Przygłowie. Celem konkursu było nie tylko ukazanie umiejętności plastycznych dzieci, inwencji twórczej, pomysłowości czy wyobraźni, ale przede wszystkim zapoznanie uczestników konkursu z literaturą dziecięcą propagującą dobre dobranocki z morałem.

Podsumowanie konkursu odbyło się dn. 23.01.2015r. w murach biblioteki, a wzięło w nim udział 10 czytelników placówki. Laureatom konkursu przyznano nagrody książkowe.

I miejsce – Adam Prasol
II miejsce – Zuzanna Skupińska
III miejsce – Emilia Szymańska

Pozostałym uczestnikom wręczono dyplomy i drobne upominki za udział. Prace uczestników można podziwiać w bibliotece w formie wystawy plastycznej.

GALERIA