Luty 2015

Z KSIĄŻKĄ MI DO TWARZY

W dniu 18.02.2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sulejowie miłośnicy literatury spotkali się na wieczorze literackim zatytułowanym „Z książką mi do twarzy”.

Celem spotkania było ożywienie środowisk skupionych wokół naszej książnicy oraz kreowanie przez bibliotekarzy mody na czytanie. Biblioteka to miejsce dla tych, którzy czytają i lubią o tym rozmawiać ponieważ nie trzeba być krytykiem literackim by czerpać przyjemność z dyskutowania o książce. W spotkaniu wzięły udział panie różnych zawodów o różnych poglądach i zainteresowaniach, które w miłej atmosferze wymieniły się wrażeniami o przeczytanych książkach oraz pragnęły poznać nowe trendy w literaturze współczesnej. Goszczące czytelniczki mimo różnych gustów i preferencji zgodnie stwierdziły, że słowo pisane wzbogaca w sposób duchowy ich osobowość i poszerza horyzonty myślowe.

Tego typu spotkania integrują środowiska lokalne i inicjują dialog społeczny. Dziękujemy szanownym gościom za przybycie, ciekawą dyskusję oraz wymianę poglądów.

GALERIA