Luty 2015

FESTIWAL PIĘKNEGO CZYTANIA

W obecnych czasach czytanie książek przegrywa z telewizją i komputerem. Zanika umiejętność płynnego czytania tekstów, rozumienia tego co czytamy i wyciągania najbardziej wartościowych treści przekazywanych przez autorów książek. Dzięki czytaniu ćwiczymy swój umysł, rozwijamy wyobraźnię, zdobywamy wiedzę oraz doskonalimy technikę czytania.

Dnia 17.02.2015r. Filia Biblioteczna w Przygłowie zorganizowała konkurs czytelniczy pt. „Festiwal pięknego czytania”. Konkurs adresowany był do najmłodszych czytelników placówki. Celem konkursu była popularyzacja książki i czytelnictwa, propagowanie idei pięknego czytania oraz rozwijanie aktywności czytelniczej. Zadaniem czytelników było przeczytanie wybranego przez siebie tekstu. Oceniano umiejętność wyraźnego, płynnego i pięknego czytania. Po wysłuchaniu uczestników wyłoniono zwycięzców. Nagrodzono 3 osoby i przyznano jedno wyróżnienie.

Laureaci:

I miejsce – Gabriela Kępska
II miejsce – Apolonia Rytych
III miejsce – Martyna Wójcik

wyróżnienie – Zuzanna Kafar

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy dyplomy za udział i skromne upominki. Trud dzieci i chęć uczestniczenia w konkursie nagrodzono również słodkim poczęstunkiem.

GALERIA