Marzec 2015

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dlatego też Miejska Biblioteka w Łęcznie przygotowała spotkanie z najmłodszymi uczniami. .

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni dla dorosłych. Dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki.

W ramach spotkania została przeprowadzona lekcja biblioteczna „Niezwykłe bajki dla niezwykłych dzieci”. Mali goście wysłuchali również kilka wierszy oraz wykonali piękne ilustracje. Ponadto zajęcia zostały urozmaicone grami i zgadywankami na temat baśni i bajek.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy i zakładką do książki otrzymaną na pamiątkę, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do nas, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

GALERIA