Kwiecień 2015

TAŃCZĘ Z WIATREM

Dnia 07.04.2015r. w Filii Bibliotecznej w Przygłowie odbyło się spotkanie autorskie z Martyną Rokitą. Rozpoczęło się powitaniem gościa i przybyłych słuchaczy.

Martyna Rokita – dziennikarka, poetka i pisarka. Absolwentka IV LO im. Stefana „Grota” Roweckiego w Piotrkowie Trybunalskim. Ukończyła filologię polską ze specjalnością dziennikarską na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, Filia w Piotrkowie Trybunalskim. Mieszka i tworzy w miejscowości Włodzimierzów, gmina Sulejów. Związana również z Warszawą, gdzie realizuje dziennikarskie pasje. Jako poetka debiutowała w 2006r. Za swoją twórczość wielokrotnie nagradzana. „Tańczę z wiatrem” to poetycki debiut książkowy autorki i tak też zatytułowano spotkanie.

Podczas spotkania Pani Martyna chętnie opowiadała o pasji pisania i skąd czerpie tematykę wierszy. Poetka czytała wybrane utwory i opowiadała w jakich okolicznościach powstały. Zachęcała do zadawania pytań, na które udzielała odpowiedzi. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Uczestnicy z zaciekawieniem słuchali autorki. Kupując książkę poetki dali wyraz zainteresowania jej twórczością. Pani Martyna dokonywała dedykacji i składała autografy. Poetka podarowała również tomiki swojej poezji placówce. Wszystkich zainteresowanych jej twórczością, serdecznie zapraszamy do biblioteki. Skromny upominek i róża dla gościa były podziękowaniem za spotkanie.

GALERIA