Kwiecień 2015

"SPOTKANIE Z PANEM ANDERSENEM"

W związku z przypadającą w tym roku 210 rocznicą urodzin i 140 rocznicą śmierci Hansa Christiana Andersena Miejska Biblioteka Publiczna w Sulejowie w dniu 14.04.2015 r. zorganizowała lekcję biblioteczną dla uczniów szkoły Podstawowej Nr 1 pt. „Spotkanie z Panem Andersenem”.

Podczas wizyty dzieci miały okazję zapoznać się z sylwetką tego duńskiego autora oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek z życia pisarza. Niewątpliwie pośród najważniejszych dokonań H.Ch.Andersena są jego baśnie, mające bogate podłoże moralne, głęboki sens humanistyczny oraz uniwersalną ponadczasową wartość.

Dzieci wysłuchały „Brzydkiego kaczątka”, „Calineczkę”, „Dziewczynkę z zapałkami” jednych z najpiękniejszych baśni pisarza. Autor poprzez zaczarowany świat kwiatów i zwierząt, dobrych i złych wróżek ukazuje w nich ludzkie charaktery oraz dręczące ich problemy.

Po wysłuchani utworów mali goście bardzo chętnie wypowiadali się na ich temat oraz wykonali do nich rysunki. Mimo, iż za życia pisarza jego baśnie początkowo nie były docenione, dziś Pan Andersen byłby dumny i szczęśliwy, że jego wspaniałe utwory zna każde dziecko na świecie.

GALERIA