Kwiecień 2015

KONKURS RECYTATORSKI

W dniu 21.04.2015 r. w sulejowskiej książnicy odbył się coroczny konkurs recytatorski organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną . W tym roku okazja jest szczególna, upamiętnia on bowiem 10 rocznicę śmierci Jana Pawła II, wielkiego Polaka, papieża i świętego. Tytułem konkursu zostały słowa papieża wypowiedziane w ostatniej godzinie Jego życia „Szukałem Was, a teraz Wy przyszliście do mnie”.

Człowiek ten swoją osobowością i bezprecedensową postawą wpłynął nie tylko na obraz kościoła, ale także dał świadectwo wielkiej wiary i miłości bliźniego. Podczas pontyfikatu Jan Paweł II nieprzerwanie przypominał o duchowej sile dzieci i młodzieży oraz ich wrażliwości na miłość. Papież nigdy nie stronił od kontaktu z najmłodszymi, wręcz zawsze był przez nie otaczany. Mówił, że dziecko jest źródłem nadziei, wiosną życia oraz zadatkiem na przyszłość każdej ojczyzny. Chcąc upamiętnić ten aspekt pontyfikatu dzieci recytując poezję papieża pragnęły oddać Mu hołd oraz wdzięczność za pozostawioną spuściznę, która powinna być dla nas drogowskazem życia.

Do konkursu zgłosiło się 22 uczestników. Jury wyłoniło laureatów, którymi zostali:
I miejsce – Natasza Bartłomiejczyk
II miejsce – Amelia Kołek, Julia Kołek
III miejsce – Kamila Szmich, Jan Zawadzki

Wyróżnienia:
Oliwia Synderecka
Szymon Woźniakiewicz
Szymon Błaszczyk
Sebastian Zając
Patrycja Krasoń

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki zaś laureaci nagrody książkowe. Konkurs przebiegał w pełnej zadumy i refleksji atmosferze.

GALERIA