Czerwiec 2015

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W dniu 24.06.2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sulejowie odbyło się „Pasowanie na czytelnika”, oficjalne przyjęcie najmłodszych w poczet czytelników biblioteki. Głównym jego celem jest zachęcenie dzieci do korzystania z jej zbiorów, czytania i samodzielnego wypożyczania książek.

Na wstępie po uroczystym powitaniu dzieci wysłuchały wiersza Edwarda Szymańskiego pt. „Książka’, w którym autor przekonuje, że książka jest wielkim przyjacielem i może nas zabrać w świat wielkich przygód.

Najważniejszym punktem spotkania było złożenie uroczystego ślubowania. Przyszli czytelnicy z dumą powtarzali tekst przyrzeczenia, w którym obiecali że będą przyjaciółmi książek czerpiącymi z nich radość i wiedzę, oraz że zawsze będą je szanować. Aktu pasowania dokonała pani bibliotekarka, która dotykając książką ramienia każdego dziecka wypowiadała słowa: „Pasuję Cię na rycerza książek i mianuję ich przyjacielem”. Dzieci dowiedziały się również o skargach i życzeniach książek tj. zasadach jak należy się z nimi obchodzić.

Wszystkim świeżo upieczonym czytelnikom zostały rozdane prezenty i dyplomy. Dzień ten był szczególny dla wszystkich nowych czytelników i na pewno na długo zapadnie w ich pamięci. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy maluch będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książek.

GALERIA