Lipiec-Sierpień 2015

BEZPIECZNE WAKACJE Z INTERNETEM

Wakacje w pełni. Związany jest z nimi wypoczynek, ale także różnego rodzaju zagrożenia. Wiele z nich wynika z tego, że ze względu na brak obowiązków szkolnych nasze dzieci spędzają w tym okresie więcej czasu przy komputerze. Każdy komputer powinien służyć w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu sprawności teleinformatycznych, bez których dzisiaj trudno funkcjonować. Jednak na wszystkich użytkowników, a w szczególności tych najmłodszych czeka w świecie wirtualnym wiele zagrożeń.

Mając to na względzie Miejska Biblioteka Publiczna w Sulejowie przeprowadziła akcję pt. „Bezpieczne wakacje z Internetem dla małych i dużych”, w ramach której wszyscy użytkownicy Internetu w naszej bibliotece mogli zapoznać się z dobrodziejstwami ale również z zagrożeniami w sieci. Przekazane zostały informacje w jaki sposób prawidłowo korzystać z komputera aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji wynikających czasem z naszej niewiedzy lub zbyt lekkomyślnego użytkowania Internetu.

Jednocześnie panie bibliotekarki informowały, że sulejowska książnica jest zawsze przyjazna i otwarta dla internautów w każdym wieku.

GALERIA