Listopad 2015

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

We wtorek 17.11.2015r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sulejowie odbył się Światowy Dzień Postaci z Bajek. Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym sposobem wzbogacania wyobraźni, a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt.

Dlatego też ten dzień w Miejskiej Bibliotece Publicznej miał dzieciom przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Celem spotkania było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane.

Zaproszone dzieci z kl. „0” Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulejowie wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Utożsamiając się z bohaterami bajek uczniowie jakby uczestniczyli w ich przygodach, smutkach i radościach. Na zakończenie uczestnicy spotkania kolorowali postacie ze swoich ulubionych bajek. Ta wizyta sprawiła dzieciom wiele radości.

GALERIA