Maj 2015

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

Dnia 28.05.2015r. Miejską Bibliotekę Publiczną w Sulejowie odwiedziły dzieci wraz z opiekunami z Przedszkola nr 1 w Sulejowie.

Przedszkolaki z wielka radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Dla kilkoro dzieci była to pierwsza wizyta wśród książek. Dzieci miały możliwość zwiedzić bibliotekę i przejść miedzy regałami w wypożyczalni. Dowiedziały się także, jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom spodobały się kolorowe książki, które z chęcią oglądały. Pani przedszkolanki wypożyczyły kilka książek, by móc je przeczytać dzieciom w przedszkolu.

Spotkanie w bibliotece nie mogło się obyć bez głośnego czytania. dzieci z chęcią oraz uwagą wysłuchały krótkiej bajki oraz odpowiadały na zadawane im zagadki związane z lekturą.

Na zakończenie spotkania dzieci przekazały bibliotekarzom własnoręcznie wykonane prace plastyczne z podziękowaniem za oprowadzenie po świecie książek.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarz, ale również ze słodkim upominkiem oraz obietnicą, że wróci do biblioteki, aby móc korzystać z bogatej oferty książek dla najmłodszych.

GALERIA