Styczeń 2016

DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

W dniu 18 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Postać ta uwielbiana jest przez dzieci jak i dorosłych na całym świecie.

Nieduży, okrąglutki miś uwielbiający miodek gotowy jest wiele zrobić dla tego przysmaku, ale jeszcze więcej dla swoich przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Puchatek, mimo że „nie posiada zbyt wielkiego rozumku” uczy nas właściwego zachowania. Poprzez swoje przygody, czasem porażki pokazuje jak właściwie postępować, jak traktować przyjaciół i bliskie osoby. Mimo, iż jego postać została stworzona przez A.A. Milne prawie sto lat temu wciąż pozostaje żywym bohaterem i z pewnością pozostanie ulubieńcem następnych pokoleń.

W związku z obchodami Dnia Kubusia Puchatka w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sulejowie w dniu 22.01.2016r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Wszyscy kochamy Kubusia Puchatka”.

Laureatami zostali:

I miejsce – Szymon Barczyk
II miejsce – Klaudia Szamburska
III miejsce – Amelia Hajnas

Wyróżnienia:
Maja Lange, Dorian Pardel, Michał Sitarz

Zwycięzcy otrzymali nagrody, a pozostali uczestnicy dyplomy i upominki. Z prac konkursowych została utworzona wystawa, którą można obejrzeć w naszej książnicy.

GALERIA