Luty 2016

SPOTKANIE Z POEZJĄ

W dniu 19.02.2016 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Sulejowie gościła w swoich murach miłośników literatury. Tym razem cykliczne już spotkanie poświęcone zostało poezji. Poezja jest bowiem nieprzemijającą wartością i zwierciadłem ludzkiej duszy. Jednocześnie poszukuje ona norm moralnych i odpowiedzi na dręczące pytania o los człowieka i sposób jego egzystencji. Pomaga zrozumieć ś wiat, innych ludzi i swe uczucia. Poezja często otwiera nam oczy na sprawy, których wcześniej nie dostrzegaliśmy, nakazuje protestować przeciwko krzywdzie i złu, afirmuje natomiast miłość i życie.

Podczas spotkania można było usłyszeć utwory ks. Jana Twardowskiego czy Wisławy Szymborskiej. Swą twórczość zaprezentowała również Pani Maria Markiewicz.

Była to także okazja do dyskusji i wymiany poglądów w różnych dziedzinach tematycznych. Dialog bowiem jest najlepszą formą integracji i wspólnego poznawania siebie nawzajem. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze co potwierdziło fakt, że zainteresowanie literaturą łączy ludzi i więzi w lokalnej społeczności.

GALERIA