Listopad 2016

KOLOROWA JESIEŃ W BIBLIOTECE

Jesień, pora roku obfitująca w różnorodność barw, stała się inspiracją do zorganizowania różnorodnych zajęć dla dzieci. W dniach 3 i 4 .11. 2016 r. Filia Biblioteczna w Podklasztorzu zorganizowała spotkanie z uczniami kl. III Szkoły Podstawowej Nr 2. Tematem przewodnim zajęć była jesień oraz bogactwo darów przyrody. Dzieci doskonale potrafiły wskazać najbardziej charakterystyczne oznaki jesieni. Z zainteresowaniem wysłuchały głośno czytanych przez bibliotekarza wierszy m. in. : „Portret jesieni”, „Odloty”, „Grzybobranie”.

Wszystkie mówiące o darach jesieni i jej urodzie. Do głośnego czytania włączyły się losowo wybrane dzieci, które wzięły udział w mini konkursie pięknego czytania.

W dalszej części spotkania odbyły się zajęcia plastyczne. Prace z wykorzystaniem różnych technik plastycznych oraz kolorowych liści wzięły udział w konkursie pt. „Kolorowa jesień w bibliotece”. Nagrodzeni zostali : Zuzia Kowalska, Angelika Krawczyk, Ula Sochacka i Nadia Szulc. Wyróżniono prace Natalii Gliszczyńskiej i Oliwii Chmielewskiej.

Autorzy najciekawszych prac otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast pozostali słodycze.

GALERIA