Wrzesień 2017

„WAKACJE W OBIEKTYWIE”

Dnia 6 września 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia w Łęcznie nastąpiło podsumowanie konkursu fotograficznego „Wakacje w obiektywie”, w którym uczestnicy dzielili się wspomnieniami z tegorocznego lata.

Ideą konkursu było promowanie świadomości języka obrazu, nie tylko w oficjalnej przestrzeni publicznej, ale również w naszym codziennym komunikowaniu się poprzez media elektroniczne.

Wakacje to czas kiedy karty pamięci naszych aparatów zapełniają się największą ilością zdjęć. Wakacje bywają jednak okazją, by przyjaźń z naszym aparatem nabrała głębszego wymiaru. Mamy więcej czasu na przemyślenie tematów i kadrów a nowe okoliczności kultury i natury sprawiają, że nasze widzenie świata staje się bardziej świeże, łatwiej ulegamy zachwytom.

Celem konkursu było dostrzeżenie fotografii o wysokich walorach technicznych i artystycznych. Uczestnicy pokazali nam, że wakacje to nie tylko leżenie na plaży, ale też obcowanie z dziedzictwem materialnym ludzkości oraz bogactwem i niezwykłością form natury.

Nagrody książkowe otrzymali:
- Krystian Stańczyk
- Katarzyna Kołek
- Wiktor Madej
- Jakub Minderski

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy!

GALERIA