Marzec 2017

„MAXIMUS OMNIBUS”

Dnia 23 marca w Szkole Podstawowej w Uszczynie odbył się konkurs wiedzy „Maximus Omnibus”, w którym udział wzięli uczniowie kl. IV-VI (22 osoby). Organizatorami konkursu była bibliotekarka z Filii Bibliotecznej w Uszczynie oraz nauczyciel przyrody p. Ewa Krzaczyńska i nauczyciel historii p. Stanisław Pietrasiak.

Konkurs został przeprowadzony według zasad popularnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Turniej składał się z trzech rund, w czasie których zadawano pytania z różnych dziedzin. Przygotowano 370 pytań. Pytania obejmowały materiał z zakresu wszystkich przedmiotów szkolnych, a także z literatury, ortografii, życia szkoły, medycyny, astronomii, wiedzy ogólnej. Poziom konkursu był wysoki, wszyscy uczestnicy bronili swoich szans i dzielnie walczyli. Strategie i taktyki obrane przez graczy oraz trudne pytania finałowe pozwoliły wyłonić zwycięzcę. Omnibusem została Lena Drańska (uczennica kl. IV). W czasie turnieju nie zabrakło publiczności zagrzewającej do walki swoich faworytów. Klasowi koledzy nagradzali reprezentantów gromkimi brawami i nie milknącym aplauzem.

Okazało się również, że cieszący się nieustającą sympatią telewizyjny turniej, i uczniom przypadł do gustu. Po konkursie wśród uczestników słychać było zapytania „Czy jeszcze będzie taki teleturniej?”

GALERIA