Luty 2018

„SŁOWO MA MOC”

21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Ustanowiony został on w czasie 30. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO 17 listopada 1999 roku. Głównym przesłaniem tego święta jest promocja wielojęzyczności oraz zwrócenie uwagi na chronienie różnorodności językowej, bezpośrednio związanej z problemem wymierania języków i kultur, ale także ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.

Misją bibliotek jest również promocja nauki języka ojczystego, najbliższego każdemu człowiekowi, który daje możliwość zdobycia edukacji, wiedzy i rozwoju. Dlatego Miejska Biblioteka Publiczna w Sulejowie włączyła się w obchody tego święta organizując konkurs ortograficzny pt. „Słowo ma moc”. Przystąpili do niego uczniowie kl. VII Szkoły Podstawowej Nr1, których przygotowała Pani Iwona Biskupska.

Laureatami zostali:
I miejsce – Natasza Owiesek
II miejsce Laura Wójtowicz
III miejsce – Anna Owiesek i Oliwia Morawska

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy zaś zwycięzcy nagrody książkowe. Konkurs był sprawdzianem wiedzy ortograficznej ale również formą promocji języka ojczystego.

GALERIA