Marzec 2018

„W ŚWIECIE BAJEK”

Nie od dziś wiadomo, że bajki nie tylko powinny umilać dzieciom czas, ale także uczyć i pokazywać sytuacje, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Bajki pozwalają wykształcić u dzieci właściwe postawy moralne, rozgraniczać dobro od zła, stawać po właściwej stronie i kierować się moralnością. Dzięki bajkom dziecko nie tylko przyswaja ważne dla swojego rozwoju wartości i wzorce osobowe, ale też nowe pojęcia, takie jak miłość, przyjaźń i empatia.

Dzięki bajkom, dziecko może wczuć się w sytuację głównego bohatera, zobaczyć jak radzi sobie z problemami, przeanalizować jego postępowanie i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Temu też służyła piątkowa wizyta przedszkolaków z Akademii Malucha w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sulejowie, podczas której najmłodsi przenieśli się w magiczny świat bajek i baśni.

Mali goście wysłuchali bajek o Jasiu i Małgosi, Królewnie Śnieżce czy Królu Lwie. Każda z nich uczy miłości i szacunku oraz ,że zło zawsze zostanie ukarane. Podczas wizyty dzieci zwiedziły również bibliotekę i zapoznały się z księgozbiorem dla najmłodszych czytelników.

GALERIA