Marzec 2018

MOJA PIERWSZA KSIĄŻKA

Pisanie książki może być wspaniałą, twórczą i wciągającą zabawą. To świetny pomysł na niebanalne spędzenie wolnego czasu dla tych, którzy płynnie czytają i piszą, czyli dla wszystkich dzieci, nastolatków i dorosłych.

Aby zachęcić najmłodszych do rozbudzenia w sobie pasji pisania a także włączenia się w obchody przypadającego w marcu Międzynarodowego Dnia Pisarza sulejowska książnica skierowała dla uczniów kl.II Szkoły Podstawowej Nr1 konkurs literacki pt. „Moja pierwsza książka”. Zadaniem uczestników było wymyślenie ciekawej historii, spisanie jej i zilustrowanie w formie książeczki.

Młodzi pisarze wykazali się pomysłowością i różnorodnością tematyczną. Najczęściej bohaterami książeczek były zwierzęta; pieski , kotki czy zajączki. Postacie te uosabiały dobro i wykazywały chęć pomocy potrzebującym. Inne książki zaś przeniosły czytelnika w zaczarowany świat magii.

Laureatami zostali:
I miejsce – Amelia Jasek
II miejsce – Hanna Bałecka
III miejsce –Nikodem Czajka

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy, zwycięzcy zaś nagrody książkowe. Gratulujemy wszystkim młodym twórcom i zachęcamy do dalszej przygody z książką.

GALERIA