Luty 2019

„MY SIĘ ZIMĄ NIE NUDZIMY”

Wszystko co dobre szybko się kończy - a w szczególności ferie - czas odpoczynku od obowiązków szkolnych. Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością nie zabraknie uczestnikom ferii zimowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sulejowie. Hasło tegorocznych ferii brzmiało: „MY SIĘ ZIMĄ NIE NUDZIMY BO… DO BIBLIOTEKI CHODZIMY”.

Pierwszą zabawą była ciuciubabka, znana od lat i świetnie integrująca dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa starego sprzętu używanego przed laty w bibliotece. Dużą frajdę sprawiło dzieciom pisanie na maszynie czy wykręcanie numeru na telefonie tarczowym. Nie lada wyzwaniem była dla uczestników budowa piramid z plastikowych kubków za pomocą nitek przymocowanych do gumki recepturki.

Dzieci również świetnie bawiły się podczas innych zabaw edukacyjno – ruchowych. Cieszymy się, że młodzi czytelnicy zechcieli spędzić swój wolny czas nie tylko przed komputerem i telewizorem, lecz w bibliotece między kolorowymi bajkami i książkami. Do zobaczenia za rok.

GALERIA