Marzec 2019

„WIERSZE SERCEM PISANE”

W dniu 14.03.2019r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sulejowie odbyło się spotkanie autorskie z poetką, Panią Zofią Kuczyńską-Fiuk.

Pani Zofia urodziła się w Sulejowie, w którym mieszkała do czasu ukończenia szkoły podstawowej. Następnie wyjechała do Łodzi, aby tam podjąć dalszą naukę, po czym wróciła do rodzinnego miasta gdzie rozpoczęła pracę jako kierownik Biblioteki Miejskiej. Po sześciu latach ponownie przenosi się do Łodzi, gdzie aż do emerytury pracuje w wyuczonym zawodzie bibliotekarza. Podczas spotkania autorka zaprezentowała wiersze pochodzące z debiutanckiego tomiku pt. ”Wiersze sercem pisane”, który został wydany przez Stowarzyszenie „Sulejów Turystyczny”, którego Prezesem jest Pan Tomasz Miller w ramach serii „Biblioteka Sulejowska”.

Po dokonaniu prezentacji poetka sama recytowała swoje ulubione wiersze, opatrując je komentarzem. Ich bogata tematyka, inspirowana zwykłą, codzienną egzystencją, uczuciami, wspomnieniami oraz obserwacjami i przemyśleniami z podróży zagranicznych, wzbudziła nie tylko zainteresowanie lecz i wzruszenie publiczności.

Na zakończenie spotkania, każdy otrzymał od autorki egzemplarz tomiku wraz z imienną dedykacją. Bardzo dziękujemy Pani Zofii, że zechciała podzielić się swoją twórczością z naszymi czytelnikami.

GALERIA