Lipiec-Sierpień 2019

„CZYTELNICY, PSÓW MIŁOŚNICY”

Światowy Dzień Psa to stosunkowo nowe święto, ustanowione w 2007r. z inicjatywy czasopisma „Przyjaciel Pies”. Przypada na 1 lipca, a jego celem jest oddanie hołdu najlepszemu przyjacielowi człowieka oraz szerzenie pomocy psom bezdomnym i potrzebującym. Początek lipca stanowi bardzo symboliczną datę. Okres wakacyjny jest dla nas sprawdzianem z odpowiedzialności, miłości i przywiązania do naszych pupili.

Miłośników psów nie brakuje praktycznie na całym świecie. Są wśród nas, dlatego też Filia Biblioteczna w Przygłowie z okazji tego święta zaproponowała swoim najmłodszym czytelnikom konkurs plastyczny pt. „Czytelnicy, psów miłośnicy”. Uczestnicy konkursu mieli odnaleźć prawdziwych przyjaciół człowieka i dzielnych psich bohaterów w literaturze dla dzieci, a na ich podstawie wykonać portret psa. Prace plastyczne przedstawiały m.in.: Zakochanego Kundla, Sabę, Lassie. Dnia 09.07.2019r. w siedzibie placówki podsumowano formę pracy z czytelnikiem i wyłoniono zwycięzców.
I miejsce – Joanna Kowalska
II miejsce – Agata Wagner
III miejsce – Kamila Szymańska

Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy nagrody rzeczowe. Celem konkursu było nie tylko ukazanie zdolności plastycznych dzieci, ale także zachęcenie do zapoznania się z książką popularno-naukową i beletrystyczną dla dzieci związaną tematycznie z formą pracy z czytelnikiem.

GALERIA