Listopad 2019

DZIEŃ SENIORA W BIBLIOTECE

W kalendarzu pojawia się coraz więcej dni, które mają stanowić okazję do celebrowania dojrzałego czy starszego wieku: 1-go października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 15-go czerwca ustanowiono Światowy Dzień Praw Osób Starszych zaś 14 listopada przypada Światowy Dzień Seniora.

Wszystkie powyższe daty mają jednak ten sam cel – kształtowanie społecznego postrzegania osób starszych oraz podejmowanie wszelkich działań mających na celu zapewnienie im godnego życia. Dni poświęcone zagadnieniu starzenia się są okazją do intensywniejszego propagowania postulatów mających na celu poprawę sytuacji osób dojrzałych: walki z dyskryminacją, zapobiegania niepełnosprawności, zapewnienia odpowiedniej opieki zdrowotnej i równego udziału w rozwoju kulturalnym i ekonomicznym społeczeństw.

Specjalne spotkania z okazji Dnia Seniora w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sulejowie stały się już tradycją. Dni Seniora są okazją do spotkań mieszkańców, wspólnych rozmów, wspomnień , zabawy i przyjemnego spędzania czasu.

Z tej okazji w czwartkowe popołudnie sulejowska książnica gościła grono seniorów. Nie dość, że było bardzo gościnnie i smacznie, to jeszcze zaproszeni seniorzy otrzymali wyjątkowo dużą dawkę dobrego humoru.

GALERIA