Kwiecień 2019

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

W miesiącu kwietniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto to obchodzone jest co roku w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Ma on na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Zostało ono ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY).

Sulejowska książnica również włączyła się w obchody tego dnia zapraszając grupę przedszkolaków z Akademii Myszki Miki w Sulejowie. Dzieci w bibliotece zapoznały się z księgozbiorem dla najmłodszych oraz wysłuchały kilku wesołych bajeczek. Przedszkolaki bardzo dobrze się czuły wśród książek i z zainteresowaniem oglądały kolorowe ilustracje czytanek.

Święto książki dziecięcej pobudza nas dorosłych do refleksji nad jej rolą w życiu dziecka. Książka jest bezcennym przewodnikiem po świecie, wzbogaca świat naszych pociech zabierając ich w miejsca dalekie i bliskie, przybliżając im różne historie i przeżycia bohaterów literackich.

GALERIA