Styczeń 2022

„DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA”

Jedna z najpiękniejszych bajek na świecie – książka „Kubuś Puchatek” A.A. Milne’a doczekała się już wielu wydań, aby kolejne pokolenia dzieci mogły przeżywać przygody wraz z mieszkańcami Stumilowego Lasu. „Kubuś Puchatek” Alana Alexandra Milne’a towarzyszy małym czytelnikom już od 1926 roku.

Radosna gromadka, w którą tchnął życie Alan Alexander Milne, jest znana na całym świecie – trudno sobie wyobrazić dzieciństwo bez Prosiaczka, Maleństwa czy Kłapouchego! Książka „Kubuś Puchatek” A.A. Milne’a jest niemalże nieodzownym elementem pokoju dziecięcego, nie mówiąc już o niezwykle popularnych pluszowych wcieleniach bohaterów Stumilowego Lasu, które od lat czuwają nad spokojnym snem dzieci. Przygody Krzysia, jego najlepszego przyjaciela Kubusia Puchatka oraz ich nietuzinkowych przyjaciół bawią i uczą małych czytelników już od ponad dziewięćdziesięciu lat.

18 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Z tej okazji pracownice Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sulejowie odwiedziły dzieci z Kl. 0 Szkoły Podstawowej Nr 1. Podczas spotkania uczniowie wysłuchali krótkiej historii powstania pomysłu na książkę „Kubuś Puchatek”. Z dużym zaciekawianiem oglądały licznie przez nas zgromadzone i przyniesione książeczki, przedstawiające dużo… i jeszcze więcej przygód Kubusia Puchatka.  Ogromną frajdę sprawiło wszystkim wysłuchanie przezabawnej opowieści zatytułowanej "Kubuś Puchatek i zima". Na zakończenie spotkania dzieci pokolorowały ulubionych bohaterów książki.

GALERIA