Maj 2022

STARSZAKI W BIBLIOTECE

12 maja grupa Motylków i Słoników z Samorządowego Przedszkola w Sulejowie, wraz  z opiekunami, odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Sulejowie. 

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. Dzieci zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dowiedziały się również, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Przedszkolaki zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. 

Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom krótką historię o sympatycznym piesku Reksio. 

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy oraz słodkim upominkiem, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do nas, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

GALERIA