Czerwiec 2022

DZIEŃ DZIECKA W BIBLIOTECE

1 czerwca w całej Polsce obchodzony jest Dzień Dziecka. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sulejowie również nie mogło zabraknąć atrakcji dla naszych milusińskich. Książnicę tego dnia odwiedziły dzieci z klasy „0” Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie. W tym dniu pracownicy biblioteki zadbali o to, aby wszystkie dzieci były radosne i uśmiechnięte.

Uczniowie z zainteresowaniem zwiedzali magiczne dla nich miejsce. Dla niektórych była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Panie bibliotekarki opowiedziały dzieciom o tym niezwykłym miejscu. Maluchy z wielkim zainteresowaniem oglądały książki znajdujące się na pólkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Następnie wysłuchały krótkiej bajki o żółwiku Franklinie. Nie zabrakło również atrakcji.

Uczestnicy spotkania brali udział w konkurencjach sprawdzających ich zręczność, spostrzegawczość i szybkość. Dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni

W tym dniu radość i zabawa wypełniły całą czytelnię biblioteki. Wszystkie dzieci otrzymały także słodkie niespodzianki.

GALERIA