Listopad 2022

„MÓJ PRZYJACIEL MIŚ"

25 listopada to nietypowe święto- Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Miejską Bibliotekę Publiczną w Sulejowie odwiedzili wyjątkowi goście- milusińscy z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Przyrody we Włodzimierzowie, w dodatku w wyjątkowych okolicznościach- nasi goście upodobnili się do bohatera spotkania, czyli Misia.

Pluszowy miś ma swoje święto dopiero od niedawna. Ustanowiono je w 2002 roku w setną rocznice urodzin zabawki. Współczesne misie są łagodne, mają delikatne rysy twarzy, budzą sympatię. Są ulubieńcami całych pokoleń. To też niezwykle uniwersalna zabawka. Misie zyskały taką sympatię, że zaczęły pojawiać się również w książkach. Każdy z nas zna przecież Kubusia Puchatka, Misia Paddingtona, sympatycznego Misia Uszatka czy Coralgola.

Na początku spotkania poznaliśmy obrazkową historię powstania zabawki, opowiedzieliśmy o jej zaletach, odkryliśmy niezwykłe przygody najbardziej znanego Misia na świcie- Kubusia Puchatka, a na zakończenie zajęć każdy uczestnik wykonał podobiznę własnego pluszowego misia. Serdecznie dziękujemy za wspólne świętowanie!

GALERIA