Grudzień 2022

„MIKOŁAJKI W ŚWIECIE BAJKI"

Uwielbiają go wszyscy – dorośli i dzieci, bogaci i biedni, mieszkańcy dużych miast i małych miasteczek - Święty Mikołaj. Ten najbardziej lubiany przez najmłodszych święty zagościł również do sulejowskiej książnicy sprawiając wielką radość uczniom klasy II Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie.

Spotkanie rozpoczęło się pogadanką dotyczącą postaci Świętego Mikołaja oraz tradycji mikołajkowych prezentów. Zaprezentowane zostały książki o tematyce  związanej z mikołajkami  i świętami. Oczywiście nie obyło się też bez zwiedzania naszej biblioteki.

W kolejnym etapie spotkania odbyły się warsztaty artystyczne, na których dzieci wykonały postacie z wizerunkiem Mikołaja. Był też czas na refleksje – czy byłem w tym roku grzeczny, czy pomagałam mamie?… Wszyscy z niecierpliwością zaczęli wypatrywać Świętego Mikołaja. Aż w końcu nadszedł. Stary, zdyszany z workiem niespodzianek. Dzieci były szczęśliwe, śpiewały mu piosenki oraz mówiły wierszyki. Na końcu przyszedł czas na rozdanie prezentów oraz wspólne zdjęcia z naszym Gościem.

Do zobaczenia za rok Święty Mikołaju!

GALERIA