Lipiec 2023

„OCEAN PRZYGÓD”

„Ocean przygód”, pod taką nazwą odbyły się w filii bibliotecznej w Uszczynie, zajęcia wakacyjne dla dzieci w wieku 6-12 lat. Bibliotekarz spotkał się z grupą dzieci w czwartek, 20 lipca.

Inspiracją do „Oceanu przygód” stała się książka autorstwa Katarzyny Boni pod tytułem „Ośmiornica Zośka”. Dzięki powieści oraz akcentom dekoracyjnym przenieśliśmy się z dziećmi w głąb oceanu, do rafy koralowej.

Spotkanie rozpoczęliśmy od poznania zawodu płetwonurka oraz tytułowej, ciekawskiej i odważnej ośmiornicy a także jej przyjaciół. Następnie odbyło się poszukiwanie ciekawostek o ośmiornicach i konikach morskich. Kolejno, dzieciaki z zapałem przystąpiły do tworzenia swoich własnych głowonogów, do których zalicza się ośmiornice. Powstały ciekawe i interesujące prace. Na koniec spotkania przyszedł czas na udział w oceanicznych konkurencjach sportowych, jakimi były „Podwodne kręgle”, „Wyścigi żółwi morskich”, „Ścieżka przez ocean”, czy też ćwiczące zręczność „Karmienie rekina”.

Uczestnicy wakacyjnych zajęć wychodzili do domów z szerokim uśmiechem, pytając, kiedy odbędzie się kolejne spotkanie. Można by rzec, że dzieciom towarzyszyło hasło „W wakacje się nie nudzimy, bo do biblioteki publicznej przychodzimy”.

GALERIA