Październik 2023

EUROPEJSKI DZIEŃ SENIORA

3 dni świętowaliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sulejowie Europejski Dzień Seniora!

Dzięki współpracy z Punktem Europe Direct Piotrków Trybunalski na naszych seniorów czekały wyjątkowe atrakcje przygotowane właśnie z tej okazji. m. in.: warsztaty Zielona Europa, na których wspólnie zastanawialiśmy się, jakie działania powinniśmy podjąć, aby „zazielenić” Europę. Uczestnicy piątkowych zajęć wykonali piękne ozdobne świece w myśl zasady „zero waste”, stworzone przy użyciu materiałów pochodzących z recyklingu.

W sobotę seniorzy uczestniczyli w wycieczce do Łodzi, w poszukiwaniu "zielonego miasta". Wspólnie zwiedziliśmy Park Źródliska, Palmiarnię, odnowiony Księży Młyn, na którego temat poznaliśmy wiele fantastycznych ciekawostek oraz Planetarium, w którym przyjrzeliśmy się dokładnie zmianom klimatu.

Zwieńczeniem Europejskiego Dnia Seniora było poniedziałkowe spotkanie w naszej książnicy, na którym próbowaliśmy ustalić jaki wiek kwalifikuje nas do statusu „Seniora”, jakie są plusy i minusy bycia na emeryturze oraz w jaki sposób można pomóc osobom starszym, żeby wesprzeć ich w życiu codziennym. Na spotkaniu Pani Dorota Kowalewska pięknie zaprezentowała wiersze specjalnie na tą okazję napisane przez naszą sulejowską poetkę – Panią Marię Markiewicz. Nie zabrakło oczywiście wspólnego śpiewania Hymnu Seniora oraz wspomnień z lat młodości naszych czytelniczek.

Serdecznie dziękujemy za obecność oraz niezapomniane chwile spędzone w tak wyjątkowym towarzystwie.

GALERIA