„Przygody Krecika”

„Przygody Krecika” to tytuł przedstawienia, na które dnia 14.05.2024r. Miejska Biblioteka Publiczna w Sulejowie zaprosiła dzieci z Samorządowych Przedszkoli z terenu Gminy Sulejów. Spotkanie z aktorami ze Studia Teatralnego KRAK-ART z Krakowa, odbyło się w ramach trwającej XXI edycji ogólnopolskiego „Tygodnia Bibliotek”, pod hasłem- BIBLIOTEKA-MIEJSCE NA CZASIE.

Każdy z nas marzy czasem, aby mieszkać gdzie indziej. Zamienić miejski zgiełk na spokój przedmieścia, albo przeprowadzić się z małego mieszkania do przestronnego domu.

Tytułowy bohater – mały Krecik, pewnego dnia postanowił sprawdzić, czy mógłby zamienić swój podziemny domek na inne mieszkanie. Wędrując po świecie spotyka różne zwierzątka, które mówią mu o swoich miejscach zamieszkania. Pszczółka opowiedziała o życiu w ulu. Wiewiórka zaprosiła do dziupli w drzewie. Zajączek ugościł Krecika w swojej norce. Natomiast sójka przedstawiła swoje gniazdko na drzewie. Czy gdziekolwiek krecikowi się spodobało? Czy znalazł miejsce odpowiednie dla siebie?

Okazało się jednak , że „wszędzie dobrze ale w domu najlepiej”.

Dzieci nie tylko z uwagą śledziły przygody głównego bohatera, ale bardzo aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Było przy tym dużo śmiechu i fantastycznej zabawy, jak to w dobrych teatrach bywa.. Tego dnia byliśmy świadkami popisowych kreacji aktorskich. Wszyscy bawili się doskonale.

Nasi milusińscy po obejrzeniu spektaklu przyszli odwiedzić i poznać naszą Książnicę. Była to dla nich pierwsza wizyta wśród tylu książek. Z tematem spotkania przedszkolaków zapoznały panie bibliotekarki, które opowiedziały dzieciom o tym magicznym miejscu, z wielkim zainteresowaniem maluchy oglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował je dział dla najmłodszych oraz sala zabaw „Fraszka”. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Nie zabrakło oczywiście wspólnego czytania !

„Przygody Krecika”
Przewiń na górę